jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

which of these elements is essential to making up all organic molecules? A. hydrogen B oxygen c. carbon d nitrogen
What is the y-intercept of the function f(x) = –x + ?
Max has a monthly salary of $1,100 and also earns 7.5% commission on his sales. If Max had $43,000 in sales last month, what were his total earnings for the mon
Did thomas jefferson want a strong central government
Which of the following is an example of gameplay in a video game A: the art of a game B: the player interacting with the game world and game mechanics C: the p
An assembly line is an example of which type of Labor strategy
And thou art dead as young and fair As aught of mortal birth And form so soft and charms so rare Too soon return'd t Earth! What is the rhyme scheme of this
Describe how to graph a line given an equation in standard form.
What is the slope of the line? y-3=5(x-2)
read the excerpt from the Gettysburg address. Just as( I would not be) a slave, so( I would not be) a master. what rhetorical device is created by the italicize