juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the 13 colonies contribute to the foundation of the United States?
what is meaning of sex ?​
Suppose you know that a company's stock currently sells for $72 per share and the required return on the stock is 11.5 percent. You also know that the total ret
2x-6=6, i need to get the explicit answer.
Which of the following will help kick start a project? - smart kit - best practices - code snippets - none of the above
Ellie's boat trailer has a weight limit of 6 tons. Her boat weighs 5,000 pounds. A boat on a trailer is shown. How many more pounds can the trailer carry befor
6: Which note-taking methodology employs a table or chart format to organize information? a. c) Flow Method b. a) Charting Method c. d) Mapping Method d. b) Min
what if an atoms protons electrons and neutrons are all different?
someone answer quickly please..
someone answer this for me please xoxo