desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

What's 1,537x242 SHOW UR WORK PLEASE!!!
How did Herbert Hoover view the U.S. economy as he campaigned for President in 1928?
a beaker with water and the surrounding air are all at 24'C. after ice cubes are placed in the water, heat is transfered from
English is not a phonetic language. True False
Which of the following is not presented as a key component to understanding a memoir? a. supporting details b. theme c. key ideas d. setting
Which of the following statements best explains why the framers of the Constitution added the Bill of Rights? Select one: a. They were afraid that without a Bil
Jamar is doing research on the life and death of Tutankhamen for a student paper. What would be the best choice as a source for information? a museum exhibit ab
Solve For V 2v + 18 = 16 - 4 ( v + 7 )
during the run she drinks 4 bottles of water containing 750ml each how many litres of water has she drank in total in litres
What is 460,915 estimate to