Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Many people are living on eastern side of the continent's ​
12^-2 in the simplest form
Tres deberes que puedo cumplir en mi familia desde el mensaje cristiano, es para hoy porfavor respondan
write a email to my friend for invitation party
write 1042000 000 m+ in scientific notification​
Which of the following is the domain of the function based on the input- output table below?
Correct answer gets brainliest and 5 stars
find the measure of x
Trey is testing a properly working resistor in a circuit and finds its value to be far lower than he expects what’s a likely error A. The resistor is faulty B.
Find the area of the following figure. Explain how you found your answer. HELP ASAP WILL GIVE BRIANLYEST