ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

A circle has a radius of 4. An arc in this circle has a central angle of 8 degrees What is the length of the arc?
Read the selection and the question, and then choose the option that answers the question. Pablo es hombre de negocios y maneja hoy tres horas al aeropuerto con
I NEED HELP 50 POINTS PLZZZ I NEED HELP AND BEST ANSWER GETS BRAINLEST!!
16. List all the items that are TRUE in the following statementsa) Enters plants through the rootsb) Molecules attract each otherc) Is necessary for living thin
Write a rule for the followingInput Output1 32 73 11
Simplify 2 * (3 - 1) + 3 7 8. 10 11
Pls translate in spanish!! The school had many students and teachers. She wore lots of jeans and sweatshirts. You were listening to music when the phone rang. p
2. What do metaphors have to do with critical thinking?
Tina buys 100 Shares of Blackstone Group, Market Price $32.39. How much did she spend in total
A class of 25 students was asked what their favorite season was. 12 students said Fall. 18 students said Summer. 10 students said both Fall and Summer. How many