HasenKo HasenKo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jeremy as 10 apples and costs in total of $6.85. How much would the apples cost if there were 28 apples?

Respuesta :

pennnnnnnooo000apple pennnnnnnooo000apple
  • 03-02-2017
well that is 18 more apples so $24.85. Rounding up would be $25
Answer Link
WolfLinktheHero
WolfLinktheHero WolfLinktheHero
  • 03-02-2017
It would cost $19.18 for 28 apples.
Answer Link

Otras preguntas

I NEED THIS IN AN HOUR! PLEASE PLEASE PLEASE HELP Tim and Jim measured the length of the same piece of board. Using a certain ruler, Tim obtained a length of 0.
Which of the following is usually used to connect a monitor to a computer? O DVI cable O USB cable O Ethernet cable O SATA cable
How is destiny calculated given mass and volume
Where did the Black Death Start and how did it travel from place to place?
2^3 times ... times 2/3
What were the various reasons Europeans immigrated to America?
8÷2(2+2)=Solve this ​
a baker made 260 cupcakes last week of 55% were chocolate how many cupcakes were chocolate​
Multiply the binomials (5x + 3) and (2x + 4).
Based on the timeline, when did Alfred the Great become king of Wessex? O 449 CE O 871 CE 899 CE O 1066 CE