fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

One way to show that a statement is NOT a good definition is to find a _____ converse.conditional.counterexample.biconditional.
distribute (x+1)(x-2)
2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
distribute (x+1)(x-2)
how do I solve x+2y=8
name 2 sound devices and what type they are from the song Where Is The Love by the Black Eyed Peas.
Which statement is NOT true?A.  If two coplanar lines do not intersect, then the lines are parallel.B. Two lines lie in one plane and do not intersect if and on
A 1700 kg 2006 Mustang GT can accelerate from rest to 100 km/h in a time of 5.0 s.  Determine the net amount of work that must be done on the car to cause this
Solve the system of equations.3x+3y+6z=33x+2y+6z=74x+4y+7z=4
factoring 12m^2n^2-8mn+1=