dezmondthemoonbear
dezmondthemoonbear dezmondthemoonbear
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

John bought 6 dumplings for $3.00.

Let x represent the number of dumplings purchased, and let y represent the total cost.

Graph the line that represents the proportional relationship.

John bought 6 dumplings for 300 Let x represent the number of dumplings purchased and let y represent the total cost Graph the line that represents the proporti class=

Respuesta :

tanaseth308 tanaseth308
  • 01-03-2018
just make the slope as 1/2 remember rise over run and start at 0
Answer Link

Otras preguntas

the distance from the park to the grocery store is 0.9 mile. Ezra runs 8 tenths of that distance and walks the rest of the way. How far does Ezra run from the p
Ms. Grange bought 7 pounds of bird seed for the total cost of $5.25. What is the cost per pound?
jim is interested in a career in web design. during his review he learns that a web designer will design edit and create web pages and needs to use new technolo
A band earns $400.00 for playing at a festival. Their manager is paid 10% of the money earned and the band is saving 15% of the money earned to put towards reco
What is the meaning of the suffix -ate? in a certain way full of without to make or apply
~pls help~ the term "hachure lines" refers to what? a) terrian that is easy to cross b) a marking used to indicate a decrease in elevation c) a profile drawing
The law of __________ is defined as the willingness of producers to produce or supply more of a good as the price of the good increases. A. demand B. increa
Determine the volume of a right circular cylinder that has a radius of 4 inches and a height of 6 inches.
In The Kite Runner, why does Assef keeps Hassan’s son, Sohrab, for sexual purposes?
What is true about credit unions