rlspike1
rlspike1
01-06-2018
Mathematics
contestada
PLZ HELP asap 20POINTs
Respuesta :
Skinider
Skinider
01-06-2018
Is the answer 224?
Height(h)=16
base(b)=14
Area(A)=b*h
Answer Link
oochieman
oochieman
31-10-2020
Answer:
hi
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
why did alexander the great conquer
A certain food web is made up of turtles, pond weeds, water fleas, and tadpoles. Which organism is most likely the producer in this food web? Turtles Pond Weeds
A 48-ounce bottle of soda costs $1.79. What is the unit price? a. $.04 b. $.06 c. $.40 d. $.53
Completar: Vayamos a _____ futbol 1) correr 2) saltar 3) jugar
A cell phone plan costs $39 a month. The plan includes 2 gigabytes (GB) of free data and charges $15 per gigabyte for any additional data used. The monthly char
add 3 5/6 + 2 5/9 simplify the answer and multiply as a mixed number
Which would be the correct answer?
A car travels 4 km due north and then 2 km due west going from town A to town B. The distance traveled by the car is km. Enter the answer
t is directly proportional to the square root of z and t = 35 when z = 100. Find t when z = 625.
Two strong magnets were brought close to each other. They were repelling each other. Explain what must have happened.