aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Why is cyber bullying so difficult to stop?The bully can strike at anytimeThe bully is limited to the schoolyardThe bully involves groups of people The bully is
What is one reason the colonists had difficulty coming together to revolt against Britain?
WILL GIVE BRAINLIEST! Which of these forms after the production of a zygote? embryo gastrula fetus blastula
What are two fungi skin infections that humans can contract
simplify (4w + 3) - 3w + 7
Why does Karana give Mon-a-nee a new name? A. Mon-a-nee never comes when Karana calls that name. B. Karana finds out that Mon-a-nee is a girl. C. Mon-
Which era saw various noble figures emerge as well-known composers?
Trudy is preparing a reply to an email message. Before she could send out the message, she is called for a meeting. If Trudy has to access her unfinished email
What are the interesting characteristics of the filipinos?
the area of the rectangle is 54 M squared and the length of the rectangle is 3 meters more than twice the width. what is the length and the width?