zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between, parallel, perpendicular, and skew lines ?
she to be a ballet dancer when she up
What is the relation between liquid pressure and depth
find the graph y=-1/2x-3
A food worker is putting chemicals into clean spray bottles, what must a food worker include on the each spray bottle?
How many square yards of cement are needed to create the walkway around the rectangular pool?
The ____________ act was passed in 2002 to tighten laws affecting business ethics.
13. Which of the sentences below is punctuated incorrectly? (a) Johnson said, "One tiny virus, Blanche, can multiply so fast that it will become 200 viruses in
Do you find that being able to choose your participants can alter the reliability of the study?
Question 2 Unsaved Sunni Muslims believe that _________________ was supposed to succeed Muhammad as leader of Islam. Question 2 options: A Ali B Muhammad Ali C