jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Which statements accurately describe the motion map check all that apply
Propose what might happen to blood flow around the site of PDA W
After O'Brien kills a man with a grenade, he says, "It was not a matter of live or die. There was no real peril. Almost certainly the young man would have passe
if the measure of a central angle is 213 degrees, then the measure of the arc it intercepts is
solve the following equations a) 2(x - 1) = 4 (x + 2)b)(3 - x) (x + 2) = 0​
What is the value of y? 12 ОА. 112° Ов. 56° Ос. 44° OD. 68°
In what ways did Americans show their displeasure or lack of support for the war
help please Need help ASAP
2. Amiddle school has 490 students. Mae surveys a random sample of 60 students and finds that 24 of them have pet dogs. How many students are likely to have pet
Someone who has the blood type AB had parents with _____ genes.