armani44 armani44
  • 02-04-2016
  • Mathematics
contestada

four families went out to dinner the total bull came our to $327 the families also left a $50 tip for the waiter if each family spent the same amount about how much did each family spend on dinner

Respuesta :

Janessa3745
Janessa3745 Janessa3745
  • 02-04-2016
all together they spent 708 dollars on dinner

Answer Link

Otras preguntas

Profit is always calculated as revenue minus expenses. If a company's expenses were $10 million, write an equation that expresses profit, P, (in millions of dol
Find the distance between the points. (3,3) and (3,-5)
An 8-pack of board games costs $34.00. What is the unit price?
<RQT is a straight angle. What are m<RQS and m<TQS​
10,000 $, give away, please help me please find the answer ​
help me please 5w - 16 for w= 6
What is the difference between fat and water-soluble vitamins? Can too much of a specific vitamin cause toxicity? Why or why not?Which vitamin supplements have
I need to know 11 10 and 19. 19 says “list three decimal numbers that, when rounded to the nearest tenth, it round to 3.2” (I will also brainlist you)
x8-1= please help me​
………lights were turned on and faces appeared at the windows.a.As we approached the housesb.Approaching the houses c. To approach the housesd.Since approaching th