micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Which set of conditions best describes the weather at the area of lowest air pressure ?  A. Bright sun with no wind B. Partly cloudy with no wind C. Mostly sun
find the values of x and y.​
20 POINTS!!! HELP PLEASE!!!!!
Please help kinda confused
Water birds cannot fly. Please select the best answer from the choices provided T F
2 × 3² - 5² = ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
PLEASE HELP ASAP I really need some help por favor Question : To get an A, you need more than 200 points on a two-part test. You score 109 points on the first p
What is the measure, in degrees, of ABC? ​
Which quantity is proportional to 12⁄15?
is this right-? if not can you help?