jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following were true of the early settlers? You may choose more than one answer.
“Scary Tales” Turn & Talk Questions Lines 13–18: What words describe the style of this essay? Which words or phrases in these lines help establish the style
PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ help me!!!!! Classify the following substances as: Pure Substance – P Solution – S Mechanical Mixture – MM Suspension – SU
Olivia got a 72% on her quiz, there are 25 questions how many did she get right and how many did she get right
In a food chain or web, is organism would be classified as a(n)
lion king hero's journey i’ll give you brainlist
The Frederick County Fair costs $15.00 to get in and $2.50 per ride, while the Montgomery County Fair costs $10.00 to get in and $3.00 per ride. Which equatio
Help again PLZZ and thank you
1. What is the place value of the 5 in the number 1,589,302? * hundreds O hundred thousands millions
Question 10 How many atoms are there in total in the following chemical formula: 7NHO3