gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve a system of equations by elimination when the signs are the same
plz tell me what is dry ice?
how can astronomers use rocks from the moon to estimate the age of the solar system ?
could you tell me what is sputnik?
What Is the Connection Between Sulfuric Acid and Hydrochloric Acid?
could you tell me what is a mutagen?
A rectangular prism has a volume of 105 m3. This prism is enlarged using a scale factor of 4. What is the volume of the enlarged prism?Please Explain...
list the 6 characteristics of american economy and explain how they help the economy grow
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
What Is a Seismometer?