spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Which is the best summary of the plot of an episode of war
Based on the map the erie canal and hudson river contributed directly to the
To control pollination, pollen-producing flowers are often removed from the top of corn in a process called detasseling. The hourly rates for detasselers in Iow
Which of the following rocks would most likely be formed from an erupting volcano
About what percent of whites owned slaves or belonged to a family who owned slaves
If the x-axis is quantity and the y-axis is price, what does the 85 in point (85, 5) represent?
Choose all the answers that apply. Food chains: 1,begin with producers 2,end with decomposers 3,show the flow of energy in an ecosystem 4.represent the ratio of
How can friends be both positive and negative influence regard to tobacco
Albert einstein considered god to be essentially the sum total of the physical laws which describe the universe. i do not know of any compelling evidence for an
The first decision you face when confronted with a problem is