doni03 doni03
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

it takes 23 minutes for 6 people to paint 6 walls​

Respuesta :

Amy1649 Amy1649
  • 02-05-2019

And ? Do we need to solve something

Answer Link

Otras preguntas

the invisible line at 0 degrees longitude is called
unit rate $7.95 for 5 pounds
A keg cost $65 plus a $15 refundable deposit. You deliver two ( 2 ) kegs and pick up three ( 3 ) empty kegs, what would the total cost be?
Which of the following statements describes a scientific law? a. A scientific law explains a set of events. b. A scientific law describes what occurs every
a set of chemical reactions within an organism
Were the French or Spanish explorations more successful? Why?
A truck driver drove 120 miles in 1 3/4 hours. What is the speed of the truck in miles per hour? PLEASE HELP
Cuneiform is a. a Sumerian form of writing b. a Persian invention c. a Lydian invention d. an Egyptian form of writing
Why did scholars have problems recognizing the traditions of native American literature
As part of an experimental procedure, Tom must measure exactly 15 milliliters of distilled water. Which of the following tools should Tom use for this task? a