jffgggggtGggg jffgggggtGggg
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

Hannah buys 2 1/2 pounds of dried fruit for $1.50. How much is she paying for one pound of dried fruit

Respuesta :

SoccerEmpress2k
SoccerEmpress2k SoccerEmpress2k
  • 04-05-2016
she is paying .60/lb
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-05-2016
I think she is paying 60/ lb

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Why does a bike get heavier when it rusts???Very confussed, I cant find anything on the internet :( please help
How do you divide. Please help I can't remember.
What does an acid+base make
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
A merry-go-round makes 18 rotations in 3 minutes. What is its angular speed in rpm?
A restaurant has two pastry ovens. When both ovens are used, it takes about 3 hours to bake the bread needed for one day. When only the large oven is used, it t
On a desk there are 6 sheets of blue paper, 4 sheets of yellow paper, 5 sheets of green paper, and 2 sheets of pink paper. In how many ways can the paper be sta
I am so confused about this graphing problem, just need answer doesn't have to show workRectangle ABCD has a length of 9 and a width of 7. Point D is the ordere
3x-150=1778. Help me please I need help bad
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.