iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

cambios climatico en ecuador con imagenes ​
Find the perimeter and total area of the composite shape shown below. All measurements are given in inches. Use pi=3.14 in any formulas used.
Brainliest if correct Based off of what you have learned about regarding the Hundred Years' War, did the war do more to strengthen or weaken the power and infl
Why might a justice want to write a broader majority opinion?
As a student how can you uphold the Sustainable Development Goals amidst the current environmental situation our country is facing?
if you answer these without sending a link ur sexc
On January 3, 2020, Hanna Corporation signed a lease on a machine for its manufacturing operation and the lease commences on the same date. The lease requires H
What were the succeses of the American Indian Movement? (for the second time)
ASAP EASY PLZ WILL give you the crown if right ....... helppppppppppppppppppppp me its multiple choice question only one answer
Can someone help me out please I don’t get this