sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

What is your opinion about the domestic investment in the project? Project your logics
find the value of a and be when x is 12 a= 5x^2/2 b= 2x^2(x-5)/10x
Why has society changed its view on smoking since 1960?
Consider the following project network and activity times (in weeks): Activity A B C D E F G H Time 5 3 7 6 7 3 10 8 How much time will be needed to complete th
What term is used for a bell-shaped curve that is symmetrical regarding the average value of the population (the data being analyzed)?
6. Write two rational numbers which are their own reciprocals ?
Read the sentences. Then, use inferences to answer the questions. The curmudgeonly man was not well liked in the neighborhood. He often yelled for no reason at
There are 3 basic structural types of joints: fibrous, cartilaginous, and synovial. If a joint does NOT move, you can assume that it's either ___ or ___. (Choos
Which choice is equivalent to √3 *√8*√5 A. 2√30 B. 4√30 C. 10√12 D. 24√5
You are going to have a blind date with someone named Sam, and your friend says that Sam has testicles. Sam also feels feminine and prefers to have long hair an