sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage from "The Wedding Night" and answer the question that follows. These are the best moments of life. They are a glimpse of a different existenc
Which scientific tool is most useful when trying to convert a known amount of grams of water to moles of water?
The Northridge and Landers earthquakes may be part of a pattern of increasing seismicity prior to failure along the segment of the San Andreas opposite Los Ange
10+20= answer and explanation please​
The annual consumption of beef per person was about 64.8 lb in 2000 and about 60.1 lb in 2006. Assume B(t), the annual beef consumption t years after 2000, is d
How can you improve the way you are currently responding to people who are practising different religion,different langauges?
let f(7)=12 and g(2)=7 what is the value of (f•g)(2)
Also known as a(n) _____, this is a problem-solving strategy that involves following a specific rule, procedure, or method that inevitably produces the correct
The laser printer in your accounting department is printing faded prints that are getting lighter over time. What is the most likely reason for the faded prints
Colonial Encounters in Asia and Africa (Sources, 25-3, 25-4, 25-5, 26-1, 26-2, 26-3, 26-4), evaluate the effects of the so-called New Imperialism on local peopl