alvaradomaxi65 alvaradomaxi65
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

2. You spend $19.50 on 13 lbs
of sweet potatoes. How much
did you spend per pound?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-04-2020

Answer:

1.5$

Step-by-step explanation:

all you do is divide 19.50 and 13

19.5*13=x

x=1.5

Answer Link
pattersonaminah pattersonaminah
  • 01-04-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

13: $19.50

divide both sides by 13

you get :

1 : $1.50

Answer Link

Otras preguntas

this was an accident? and how do I delete it?
Which of the following is equivalent to sin(3pi/4)
Solve with substitution Y=x+6. Y=-2x-3
What is Ronaldos average goals
Tamika is going to an amusement park. The price of admission into the park is $20, and once she is inside the park, she will have to pay $3 for every ride she r
What are the degree measures?
WILL GIVE BRAINLIEST, 100 POINT QUESTION, PLEASE GIVE FULL ANSWER
Can someone help me with this plssss it would help so much! (IM GIVING LOTS OF POINTS!!!!!!!!)
WILL GIVE BRAINLIEST 200 POINTS Score for Question 4: ___ of 6 points) 4.Use the data from the experiment table Temperature and Time During Change of Phase:
the most efficent way to say yes in french