HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

which of the following ideas did republican speaker of the house, newt gingrich, emphasize in the elections of the mid-1990's
The floor of a hall has an area of 48 dm.The floor is to be tiled by triangular tiles.of sides 20 cm,30 cm and 40 cm. Find the total cost of tiles if cost of ea
Gus is painting his house. he use per 2 quarts of paint p hour Gus paints for 8 hours. how many gallons of paint did he use.explain
Use the discriminant to find the number of real roots in Y = x^2 – 6x + 9
1. Mes grands-parents habitent à la campagne en Normandie. Au printemps pendant les vacances je vais avec mon frère Jean et ma soeur Lou chez mes grands-parents
Describe two ways to find M /_ 1 if m || n. What is the measure of angle 1?I NEED HELPPPP
Look at the table of values below
What happens if you get stung by a bee then get the stinger out and the next day you can't move your arm in a certain way and there is a small ball of pus where
What property of water is most important for living organisms
Island controlled by the republic of China