ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

66 is what percent of 120?
in addition to goods what else traveled along the silk road
Mrs.Miller is reading a book that has 628 pages in it. She is planning on reading 25 pages each night. How many nights will it take her to finish the book? How
is 3/10 equivalent to 9/30
What country helped the colonists by giving them supplies, but also sent their navy to help fend off the British and protect port cities?
what does line of sematary mean
how do you say goodbye in Chinese
is 3/10 equivalent to 9/30
How did Andrew Jackson's election illustrate the growth of democracy in the United States? A. Women's votes were a major reason that Jackson won. B. Jackson rep
mr. Robbins has $2,730 in his checking account and $11,019 in his savings account. Round to the nearest hundred and add to find about how much money he has in b