misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a characteristic that the two processes have in common is that each process
How would most Spanish speakers ask an elderly person how he/she is doing?
The actual war that took place at Troy was a central event in Greek culture. True OR False
Ethically, is brain death not as final as cardiac death? why or why not
Lichens represent a symbiotic relationships between algae and A) fungi. B) diatoms. C) protists. D) microscopic anima
Who signed the Atlantic charter?
Korean society was strongly influenced by what
Air has weight. a. True b. False
Cody is designing a pattern for a wood floor the length of the pieces of wood are 1 1/2 inches 1 13/16 inches and 2 1/8 inches what is the length of the fifth p
The sum of complementary angles is 90 degrees. a. True b. False