kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

During the era of j. edgar hoover, special agents were required to:
Which best describes what is made of matter? all living things and objects all atoms all solid objects and atoms all living things
Is energy used to create matter, or is matter used to create energy?
New products such as refrigerators, washing machines and automobiles led to increased
Based on the information provided here, crude oil is: an element a compound a mixture
How was education and learning preserved In Europe during the early Middle Ages?
Multiple similarity transformations are performed on a triangle. Which elements must be preserved?
Sports in germany consist of?
192 students in 4 buses how many students in each bus
Michael is suffering from the flu. His mother prepares some soup for him, but he finds that the soup tastes bland. The perceived blandness happens because the r