alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

90- We always get up early. (are used to)​
Which area of the stage was out of view of the audience
Which expression is equivalent to the expression represented by the verbal phrase? 25% of the quantity of 208 plus n A. n + 5,200 B. 25n + 5,200 C. n + 52 D
Which literary device is used in this poem?
solve the system of equations using elimination: -3x+3y=9 and 8x-6y=-4
The state of Minnesota has an issue with the state of Wisconsin that goes to court. In this example, the Supreme Court has ___________ jurisdiction to hear this
Which of the following statements is true? A) In the long run, the average cost curve is always downward sloping. B) In the long run, the quantities of all inpu
Which area of the stage was out of view of the audience
who will file a private title suit for legally registered title to a property?
6) The coordinates of K are (-7, 8) and the coordinates of ] are (6,-3). Find the coordinates of the midpoint of JK.