Zoeybear
Zoeybear Zoeybear
  • 03-06-2020
  • English
contestada

i need help with this

i need help with this class=

Respuesta :

AnswersNow11011
AnswersNow11011 AnswersNow11011
  • 03-06-2020

Answer: C.

Explanation: The rest of the answer choices are just talking about how totally cool learning a new langauge is, whereas the answer choice C is talking about another advantage like how the passage was talking about the advantages of learning a foreign langauge.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help
2. How are surplus and shortage related to equilibrium price? 3. Why is equilibrium price represented by the intersection of the supply and demand curves in a p
pls help out and explain. 20 points!!
what is the Intellect of Tang, Song, Mongols and Ming? please help asap I will give brainiest
See your levels A string of lights 4 yards long costs $9.48. What is the price per foot? Hint: There are 3 feet in 1 yard. $ Submit
Hurry pls with the answer
What is the length of JH ?
What’s the answer?????
Somebody saw something. Vrai ou faux ?
Angie mixes 7 2/3 pints fruit juice and 3 1/4 pint sprite to make punch far a party. she has 6 pints left at the end of the party. How much punch did Angie serv