rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Let p(x) = x3 – 5x2 + cx + 4. For what value of c is (x - 2) a factor of p(x)?
In Georgia, who is MOST responsible for interpreting the laws of the state?
What is a Chord in math
Why was John Brown put to death in 1859?
Please help Write the standard equation of a circle that passes through (−5, 5) with center (−10, −5). A: (x – 10)2^+ (y – 5)2^= 75 B: (x + 10)2^+ (y + 5)2^= 1
PLEASE HELP ME!!! Where do banks get money to lend out? A. From dog walking businesses B. From neighbors and friends C. From people's accounts D. From piggy ban
Why are atoms electrically neutron particles?
what is the relationship between crossing over and genetic variation?
Directions: Type your answer in the box. You may use numerals or words. Examine the Punnett square below, which represents a dihybrid cross of two rose bushes.
Explain how genes are expressed for a particular trait