elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

graph each function over a one-period interval. y= -2 sec1/2x
How is the underlined pronoun used in the sentence? Who were the winners of the science fair? a. object of a preposition b. direct object c. subject
What is convenience food?
Which of the following is NOT a type of wellness? A. spiritual B. social C. spacial D. mental
why are banks important to the U.S. economy and how government actions can affect how banks operate. in a paragraph please
why does tap water or pool water typically test positive for the presence of chlorine
Tony has $727.29 in his checking account. He must maintain a $500 balance to avoid a fee. He wrote a check for $248.50 today. Write and solve an inequality to s
A table that shows annual compound rates of growth between selected periods of time is the standard of living
Jackie is trying to save money to buy a prom dress. After 2 weeks she still needed $140. After 6 weeks she still needed $60. What is the cost of the dress?
Typing resources allows managers to make better resource ordering decisions by: a. Describing the size, capability, and staffing qualifications of a specific r