wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain the following statement: Volcanic eruptions aid in the creation of an atmosphere.
Suppose you need to verify how to correctly use commas. You open your English textbook and scan the chapter titles. In which one would you most likely find the
Substitution of an amino group on the para position of acetophenone shifts the cjo frequency from about 1685 to 1652 cm−1 , whereas a nitro group attached to th
The vertices of a quadrilateral are A(-1,6),B(-2,4),C(2,2)and D(3,4) write a paragraph proof to determine whether quadrilateral abcd is a rectangle
Depending on where you are in the world, hurricanes may also be called
what religious group had the most influince in the northrn colonies
How does the intended audience influence the tone of the speech
need help combining like terms
Solve 5x + 7 > 17. {x | x < 2} {x | x > 2} {x | x < -2} {x | x > -2}
During the late 19th century, new urban transportation methods(such as traveling by electric trolley)​