Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Jeremy tells his friends and colleagues that he is suffering from a serious neurological condition. he often fakes the symptom of his feigned illness purely to
What is the answer to this
What’s this answer for algebra 2
Can you help with this question please!
complete the square to determine the minimum or maximum value of the function defined by the expression x^2 + 4x+3
PLLZ HURRY.Which condition reduced the effectiveness of truancy laws when they were first passed? A.Certain state legislatures chose not to pass such laws. B.Mo
iodine sublimes by turning from a solid to a vapor when heated. a 100g sample of solid i2 is put in an empty rigid 10 l container and heated to 325k. when al th
6. Two of the sentences below are punctuated correctly. Choose the sentence that contains the incorrect comma usage.A. Near the edge of the garden was a single
Which of the following statements correctly describes the effect a nonsense mutation would have on a gene?a) It changes an amino acid in the encoded protein.b)
What is true of the function g(x)=-2x^2+5?