jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

what decimal is equivalent to 500 thousandths and 8 hundredths?
What often happened to African residents of regions that became Rich due to exports of local natural resources?
All living things need energy; it is a requirement for life. In a typical cell, ATP, the high energy molecule, is produced in the __________ in the presence of
Fill in the blank with the correct pronoun. Hillary's sister does not practice as much as _____ . she her I
adam is going to cook a turkey for 14 peopleand wants to allow 3/4 lb per person. 1lb= 450g How much would a turkey cost for 14 people?
_____ established plantations on islands off the coast of Africa.
Michelle has some stamps.her sister has half as much stamps as she does.they have 1,080 stamps in all.how many stamps does Michelle have
estimate the sum of 279 and 217
List the factors that led the United States to realize an imperialist vision in the 1890s.
What is 15/8-3/8 ? Express the answer in simplest form.