ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A transformer has a primary coil with 600 turns and a secondary coil with 300 turns. If the output voltage is 320 volts, what is the input voltage?A. 8 volts
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies one inequalities but not them all
Any number that is divisible by 3 is also divisible by 9.Find a counterexample to show that the conjecture is false.18274548
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
a person who studies word origins and meanings would most likely be a
A construction contractor is purchasing granite tiles for a new kitchen floor. Each tile costs $5 and he wants to spend less than $1,500. The size of each tile
a person who studies word origins and meanings would most likely be a
One-half of a number is -12. Find the solution ???
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities
A 1700 kg 2006 Mustang GT can accelerate from rest to 100 km/h in a time of 5.0 s.  Determine the net amount of work that must be done on the car to cause this