Deidara4Hokage
Deidara4Hokage Deidara4Hokage
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Sue spent $26.34 at Target, $22.78 at Walmart, and $48.01 at Hy-Vee. What is the total amount Sue spent at all the stores?

Respuesta :

Jagravbhatia
Jagravbhatia Jagravbhatia
  • 02-12-2020

Answer:

97.13

Step-by-step explanation:

Answer Link
lianabella18
lianabella18 lianabella18
  • 02-12-2020

Answer:

Sue spent $97.13 at all the stores combined.

Step-by-step explanation:

$26.34 + $22.78 + $48.01 = $97.13

Hope this helps! ;)

Answer Link

Otras preguntas

26. This double number line diagram represents the ratio of peanuts toraisins in trail mix.Peanuts +6+181224Raisins68What is the unit rate for the ratio of pean
how do yu slove thee equation 3/4 =x -3/4
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
what is the LCM of 4, 5
What would happen to a freshwater protozoan if removed from its normal habitat and placed into a saltwater pool? (hint: freshwater=high concentration of water.
El triángulo rectángulo isosceles PQR, con vértices en P(3, 3), Q(3, 1) y R(x,y), se gira 90° en el sentido contrario al de las manecillas del reloj sobre el or
. Find all the roots of this equation x 3 – 3x 2 + 4x – 12 = 0.
What is the epipelagic zone of the ocean? A.A zone with no light that is freezing cold B. The bottom zone that reaches the sea floor C. The zone that receives t
what is the LCM of 4, 5
What is the epipelagic zone of the ocean? A.A zone with no light that is freezing cold B. The bottom zone that reaches the sea floor C. The zone that receives t