poladapo poladapo
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help me yaall for 17 point

help me yaall for 17 point class=

Respuesta :

jenanonymous
jenanonymous jenanonymous
  • 03-12-2020
8, look at the attachment for work
Ver imagen jenanonymous
Answer Link

Otras preguntas

What are the definition and purpose of a business? A business provides goods or services in exchange for . The goal of a business, if it wants to survive over
A boy can swim 3.0 meter a second in still water while trying to swim directly across a river from west to east, he is pulled by a current flowing southward at
There are 2 bug and 1 got ate how much bugs are left
Graph the inverse of the function.
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
what property is -2x - 2 + 5x​
What/who is the subject here? The girl who loves to touch the rear of the plane is jailed today.
In the "The Odyssey" by Homer in book 9 what happened to the men who eat the Lotus flower
When lines the bottom of her first pan with aluminum foil. The area of the rectangle piece of foil is 11 1/4 in.². Its length is 4 1/2 inches. What is the width
SP: Describe what moment is, give the formula and unit for it. Rearrange the equation to make a force as a subject