evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please answer this I only have 10 mins!!! 11 points :)
Why do you think J.A. Marriott said that famine had disappeared in India in his book in 1932? Address the author's point of view and how that affects his writin
3 5/9 + (1 7/9 + 2 5/12)​
What does a simile or a metaphor the shed a squat gray mushroom mean
B. Directions: Which style of music on the right typically uses the instrument on the left? Circle your choice. 24 points (3 points each) 1. Mandolin Bluegrass,
what was the outcome of the war for the United States? what was the outcome of the war for Mexico?​
Pickup lines here my gf likes them and I need to make her happy for her b-day
Which structures allow for the removal of wastes from the developing fetus? placenta and blastocyst blastocyst and umbilical cord umbilical cord and placenta em
I NEEEEDDD HEELP PLZZZ
List 3 things about the bill of rights