electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the estimate of 253,889
How do you do this (the first one)? i've been sitting trying to do this for literally half an hour.
what is the quotient? 3806 _________ 22
Mr. Keller is grading semester proyect . In The past two hours
What is the value of x in the equation 1,331x3 − 216 = 0?
At the beginning of Canto II, Dante invokes the Muses. What does Dante promise he will do in return?
Viola makes gift baskets for Valentine’s Day. She has 13 baskets left over from last year, and she plans to make 12 more each day. If there are 15 work days unt
what is an explanation for why milk sours
Linda Rove is paid $6.39 for each table she assembles. Last week she assembled the following number of tables. What was Roves pay for the week? (Steps included
is 1/2 greater than 2/8