Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

Principles What are the advantages of total reflecting prism over plane mirror?​
(x+2)(x+3)(x+4)(x+5)-48
Question 3 4 Marks Mi Tierra Driving School charges $680 per student to prepare and administer written and driving tests. Variable costs of $408 per student inc
Solve the system of equations below. x + y = 7 2x + 3y = 16 A. (5, 2) B. (2, 5) C. (3, 4) D. (4, 3)
If credit can be made available to the poor people on terms and conditions that are appropriate and reasonable these millions of small people with their million
According to recent research in the field of positive psychology (e.g., Baird 2004), an individual born and raised in Japan is more likely to experience _____ a
In the embryos of a typical dicot and a grass, true homologous structures are:Immersive Reader (1 Point) (a) Coleorhiza and coleoptile (b) Coleoptile and scutel
Which of the following are issues in data integration? (which would actually cause conflicts) Question 4 options: Two different databases may have different col
which of the following is saturated hydrocarbon?1 alkyne2 alkane3 ethylene4 alkene​
Space weather is dominated by a stream of charged particles emanating from the sun's magnetic field, known as ______________.