emmanuelcommey170 emmanuelcommey170
  • 01-02-2021
  • Business
contestada

Example of direct cost

Respuesta :

ADVENTUROUSBOY
ADVENTUROUSBOY ADVENTUROUSBOY
  • 01-02-2021

Answer:

Direct labor.

Direct materials.

Manufacturing supplies.

Wages for the production staff.

Fuel or power consumption.

plz follow me

Answer Link

Otras preguntas

solve the following system by substitution y=5x-4 y=6x​
Sweet Treats sells candy by the pound as shown in the table: Oscar says the unit rate is $3.99 per pound of candy Olivia says the unit rate is 7.98 per pound o
first answer gets brainliest
Only do this if you ACTUALLY have an answer please. 1.) 7r + 9 - 3 - 2r * 2.) 4w + w * 3.) 6h + 9h * 4.) -4 + 7d - 9d + 2 * 5.) 7z - 6z + 4 + 8 * 6.) 8y - 2y -
Ana loves to travel, so she will __________ her upcoming trip. A. relish B. dynamic C. appease D. intimacy
Which of the coordinate points below will fall on a line where the constant of proportionality is 1/3? Select all that apply.A) (5,8)B) (3,1)C) (9,3)D) (12,4)E)
A triangle has two sides of length 9 and 12.What is the largest possible whole number length for the third side
During Sam Houston's First Administration the duties of the Texas Rangers included —
Help plssss! What is the volume of this composite solid?
Which was not a reason that prevented Europeans from conquering Africa early on