bluebird786 bluebird786
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy a box of 150 sharpies for $165 or a dozen for $13.50? Which of the two prices is a better deal and explain why

Respuesta :

esperonr esperonr
  • 02-02-2021

Answer:

do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation:

It will help save money

Answer Link
ofkdae
ofkdae ofkdae
  • 02-02-2021

Answer:

The dozen for $13.50 is a way better deal

Answer Link

Otras preguntas

Food chains and food webs indicate the order in which organisms are eaten. What other information can food chains and food webs provide?
Rico,Carolina,and Gloria have pizza that they are going to be sharing with other people. Rico gave away 1/3 of his cheese pizza to Carolina and she gave him 3/7
Walking and running both have low impact on joints. a. True b. False
Both skin and lung cancer are classified as carcinomas. a. True b. False
Under the __________ system the number of choices in the market is directly related to government involvement in markets
Which of the following would you click to access Help and Support? A. Start B. Accessories C. Control Panel D. Computer
Which of the following is the largest kind of municipality? A. borough B. city C. village D. town
The following substances are all normally eliminated by the kidney as waste products EXCEPT: urea glucose sodium ketones
Which of the following is a typical product of nuclear fission? a. oxygen b. carbon dioxide c. radiation d. water
Which is an abstract idea symbolized by the lamb in Blakes poem The Lamb a. knowledge c. innocence b. reason d. ecstasy