cole8629
cole8629 cole8629
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios.

6 ounces of pistachios cost $7.50

Respuesta :

bsnanamamsm bsnanamamsm
  • 02-02-2021
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios. 6 ounces of pistachios cost $7.50 mc022-1. ... The final cost should have been $16.80
Answer Link

Otras preguntas

Multiply the equation (t-7)^3
Henry is considering purchasing a mountain bike. He likes two bikes: one costs $500, and other costs $600. He tells his dad that the bike is more expensive is m
If the function y = 3x + 2 is translated 5 units up, which equation will best describe the new line?
What is 20% of 70 plants & 32% of 25 pages, 85% of 40 emails, 72% of 350 friends also 5% of 220 files
1.5 as a mixed number in the simplest form
What issues present the most pressing problems for Canada? -high unemployment -lack of natural resources -low standard of living -outdated agricultural system -
is 1/2x=21 42 i need to be sure
solve for (n): 10n - 8 + 4n =20? solve for (x): 2x + 3x = 25?
who was arguably most influential in the unification of Germany
Steps on how to solve 50=40e^0.027x