kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following research findings supports a strong biological basis for behavior? A. Presenting a loud sound just before presenting a neutral stimulus e
what is the approximate volume of the cylinder use 3.14 for π​
When you make up for lost exercise time by increasing your workout intensity very quickly, you may _____ . A) tend to lose weight B) tend to stay motivated C) r
Yall ever just felt like crying cs you tryna get help and ppl just be sending links
I need the answer ASAP!
Which political challenges did the Democratic Republic of the Congo face after gaining independence? Check all that apply. unfair elections secession of provinc
In World History Classes do you learn about Asian History? Because I haven't heard about Asian History at all in Middle School.
What is a statistical question and what is its purpose? Be sure to include the 3 characteristics that make it up. What does it mean for data to have variability
ANSWER FAST PLS Kosovo is, after all, where the violence in the former Yugoslavia began, over a decade ago, when they lost the autonomy guaranteed under Yugosl
How can the equation 9 - x= -1 be solved using tiles?