jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

What number is 31 less than fifty two million and four
what is sound energy
The product of a number and its blank is one
Explain whether your breakfast was a compound, homogeneous mixture, or heterogenous mixture.
if i have 2 apple and get 3 more then lose 2 how many do i have left
How do you think Africa's economic health affects the spread of diseases such as cholera and aids?
If Teresa's daughter is my daughter's mother, what am I to Teresa?
Use a transformation to solve the equation. m+12.6 = –24 a. m = –36.6 b. m = –12.2 c. m = 12.2 d. m = 36.6
Which of the following distinguished the Middle Colonies from New England and the Southern Colonies? A. peace treaties with Native Americans B. prohibition of
what are particles of carbon that enter the air when wood or coal are burned?