nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

The layer of internet architecture that ties the applications to the communications network and includes such services as security and authentication is called
Kamden is a mind-reading alien. He had each friend draw and look at a card, then he guessed whether the card had a star on it. The two-way frequency table below
The main difference between europe and the united states regarding employee privacy is the u. s. weighs the value of privacy against other concerns and europe v
A flat of plants contains 12 plants. yoshi wants a garden that has three rows with 10 plants per row. write and solve an equation for the number of flats yos sh
What does research suggest about the relationship between goals and consciousness?
Write a 250- to 500-word argumentative essay on one of the listed topics. choose a topic that you find interesting or is somehow relevant to you: why are there
find the slope given the following information (3,7) and (-4,10)
What is the value of 2√4+3√9
What is " self Awareness "? How is is this important to your professional life as a teacher
Internal capsule is part of which pathway,motor or sensory?