gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Just prior to world war i, the nations of europe believed that the balance of power could best be maintained by
Please help last question
help click on the pick for the question​
4^2= 16 Need the answer to it no one can figure it out!!!
What is Electric potential energy in the easiest way to explain?!?!
How can you make the following equation true by drawing only one straight line: 5+5+5=550 Can you figure it out?
A tennis ball is hit into the wall with a speed of 26 m/s. If it rebounds with a speed of 24 m/s, how much energy was lost in the collision? mass of tennis ba
(3^2)^6 = _____ A) 3^-4 B) 3^4 C) 3^8 D) 3^12
According to the equilibrium model of island biogeography, species richness would be greatest on an island that is A) small and remote. B) large and remote. C)
Urgent! Please heeeeeeeeeeeeelp