xdooley xdooley
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy 4 turkey subs that in total costs 26 dollars how much would 5 turkey subs cost.

Respuesta :

brookehennessey52
brookehennessey52 brookehennessey52
  • 04-03-2021

Answer:

33/32.5

Step-by-step explanation:

26 divided by 4 equals 6.5

then 6.5 times 5 equals 32.5

Answer Link

Otras preguntas

how many paths through which charge can flow would be shown in a circuit diagram of a series circuit? a. one b. two or more c. none d. more information is neede
Which of the following is used to indicate an indirect source? A. qt. in B. qtd. in C. qtd. Ind. D. quo. in Can someone please explain this. I
42+36 number estimate
one grain of the sand weighs 0.0006g , write the weight of one grain of sand in standard form
you order 4 fish sandwiches and a hamburger. the cost of the hamburger is $2. 50. your total bill before tax is $14.30. write and solve an equation to find the
round 4.139 to the nearest hundredth.
how to get the answer to 3/8 5/24
1.2 explain how communication affects relationships in the work setting
repetimos la __ para aprenderla
Need help with my homework!!what river do Syria Israel and Jordan share