Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

15. The process by which we "look in the mirror" to see ourselves as cultural beings is known as _____.
When did muslims were granted separate electorade?
A(n) _________ is something that represents an idea or object to help people better understand it. theory method model observation
Why are maps wrong ?
Find the volume V of the solid obtained by rotating the region bounded by the given curves about the specified line. y = 1 + sec(x), −π 3 ≤ x ≤ π 3 , y = 3; abo
11-3x-7-3x=7 x=? PLEASE HELP I REALLY NEED IT
WHO IS PAKISTANI.? :D​
A package of fish weighs 2.5 pounds. The price is $3.50 per pound. What is the price of this package?
Delux Services was celebrating its operations in over 17 countries. Linda, a junior HR assistant, was disinterested in attending this celebratory event.The seni
A music company sells CDs for a particular artist. The company has advertising cost of $4,000 and recoding costs of $10,000; Their cost for manufacturing, royal