person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

Before entering a loop to compute a running total, the program should first do this
What factors caused European nations to explore the Western Hemisphere and establish colonies
Propose three ways in which the government can ensure that the help iy offers is received by only the people who are in need
Which fraction is equivalent to negative 2 over 3? a.) 2 over negative 3 b.) negative 3 over 2 c.) negative 2 over negative 3 d.) 2 over 3
The results of a car race are shown. Determine who drove the fastest. Explain. Cutwright: 35 laps, 84 minutes. Evans: 42 laps, 96.6 minutes. Loza: 38 laps, 102.
what practice among the moche did the inca adapt to unify their empire ? a) construction of the gods b) etching the geoglyphs c)planting on artificial islands d
PLEASE help Asap please
HELP ME PLEASEEEEEE
Exercise 2 - questions 1. did the led light up? why or why not? g
What is most plastic made of? (more than one) inorganic compounds organic compounds petroleum or coal materials carbon containing compounds synthetic material